تکنولوژی نظامی

موشک خیبر شکن /سوپرایز ایرانی برای سامانه های دفاع موشکی جهانی

یک مطالعه پنتاگون اخیراً به قدرت موشکی ایران اذعان کرده و گفته است که زرادخانه ایران از هر کشور دیگر خاورمیانه بزرگتر است

این موشک بالستیک جدید از پیشران جامد استفاده می کند و گفته می شود که در مرحله فرود با قابلیت مانور بالا قادر به نفوذ به سپر موشکی است.

مشخصات موشک خیبر شکن

برد آن 1450 کیلومتر یا 900 مایل بیان شده طراحی مدرن موشک بالستیک خیبر شکن در مقایسه با موشک های مشابه وزن آن را یک سوم کاهش داده و ظاهرا زمان آماده سازی پرتاب موشک نسبت به پرتابه های معمولی به یک ششم کاهش یافته است.علاوه بر این، موشک بالستیک جدید در هنگام اصابت به اهداف خود از چابکی و سرعت بالایی برخوردار است.

اطلاعات بیشتری از این موشک هنوز منتشر نشده و در صورت انتشار اطلاعات جدید از ابعاد، نوع سر جنگی، پیشرانه و یا جنس بدنه به برسی آن خواهیم پرداخت

یک مطالعه پنتاگون اخیراً به قدرت موشکی ایران اذعان کرده و گفته است که زرادخانه ایران از هر کشور دیگر خاورمیانه بزرگتر است. ایران برنامه توسعه موشکی گسترده‌ای دارد و اندازه و پیچیدگی نیروی موشکی آن علی‌رغم دهه‌ها تلاش برای مقابله با اشاعه تسلیحات هسته‌ای با هدف محدود کردن پیشرفت‌های این کشور همچنان در حال رشد است. علیرغم چندین دهه تحریم های اعمال شده توسط واشنگتن، ایران دستاوردهای بزرگی در برنامه موشک های بالستیک خود داشته است.

منبع


موشک بالستیک مایل پرتاب حاج قاسم/+مشخصات

کانال تلگرام اخبارجبهه مقاومت

موشک هایپر سونیک ایرانی زهیر /نقطه زن و ویرانگر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا