تکنولوژی نظامی

موشک بالستیک مایل پرتاب حاج قاسم/+مشخصات

موشک بالستیک «حاج قاسم» که در تاریخ ۳۰ مرداد ۱۳۹۹ از آن رونمایی گردید.  به طول ۱۱متر و وزن هفت تن، از انواع سر جنگی جداشونده و هدایت‌پذیر تا انتهای مسیر (قابلیت نقطه زنی)، به وزن ۵۰۰ کیلوگرم برخوردار بوده و سرعت ورود به جو این موشک ایرانی، ۱۲ماخ و سرعت اصابت به زمین ۵ماخ تخمین زده شده است.

موشک بالستیک حاج قاسم،  با ویژگی راه‌کنشی (تاکتیکی) و بُرد هزار و ۴۰۰کیلومتر ، طبق تخمین‌های زده شده برد آن به هزار و ۵۰۰ تا هزار و ۸۰۰کیلومتر خواهد رسید.

این موشک کاملاً ایرانی در دسته موشک‌های زمین به زمین بالستیک است و پرتاب آن به شکل مایل انجام می‌شود، بالک‌های پایدارساز در انتهای بدنه و سر جنگی جداشونده مجهز به بالک‌های کنترلی با قطری کمتر از قطر بدنه از ویژگی‌های خاص این موشک ایرانی است.

نسل جدید موشک های نقطه زن فاتح ۱۱۰

طبق گزارش خبرگزاری تسنیم موشک شهید حاج قاسم نسل جدید موشک‌های نقطه‌زن فاتح ۱۱۰ محسوب می‌گردد و دارای قابلیت عبور از سامانه‌های دفاع موشکی می‌باشد.

بنابر گفتهٔ قاسم تقی‌زاده، جانشین وزیر دفاع: موشک حاج قاسم (سلیمانی) دارای این قابلیت است که توسط سامانه‌های دفاعی رهگیری نمی‌شود

 

جانشین وزیر دفاع در تشریح موشک بالستیک حاج قاسم گفت: موشک شهیدقاسم موشک بالستیکی است که با برد ۱۴۰۰ کیلومتر مایل پرتاب کاملاً تاکتیکی و بر خلاف تمام موشک های مشابه آن در دنیا مبتنی بر کنترل آیرودینامیکی است؛ چیزی که در دنیا سابقه ندارد

موشک«حاج قاسم»،شکارچی اهداف محافظت شده مخصوصا با سطوح بُتنی است

اهداف محافظت شده با سطوح بُتنی دشمن از قدرت انهدام موشک بالستیک «حاج قاسم» در امان نخواهند بود، این موشک کاملاً ایرانی بُردی تا آسمان سرزمین‌های اشغالی را دارد، موشک بالستیک حاج قاسم، قدرت فُرود به آسمان گنبد آهنینی رژیم صهیونیستی را دارد.


مطالبی که شاید مایل باشید بخوانید:

روبیکای اخبار جبهه مقاومت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا