تکنولوژی نظامی

سیستم ضد توپخانه پنیسیلین،”1B75 Penicillin”

 

Penicillin یا 1B75 Penicillin یک سیستم شناسایی توپخانه ای از نوع آکوستیک-حرارتی است که توسط Ruseelectronics برای نیروهای مسلح روسیه توسعه یافته است.

این سیستم با هدف شناسایی و تعیین مختصات توپخانه دشمن، MLRS، MLRS، هواپیماهای ضد هوایی، هواپیما یا موقعیت های شلیک تاکتیکی-موشکی از طریق سنسورهای لرزه ای و آکوستیک، بدون انتشار امواج رادیویی، شناسایی و تعیین می شود.

 

مشخصات سامانه ضد توپخانه 1B75 Penicillin

سامانه پنیسیلین دشمن را در عرض 5 ثانیه در محدوده 25 کیلومتر خود پیدا میکند. پنی سیلین آزمایشات دولتی را در دسامبر 2018 پشت سر گذاشته و در سال 2020 به نیروهای مسلح روسیه اضافه شده.

سامانه پنی سیلین 1بی75، بر روی شاسی 8×8 Kamaz-6350 نصب شده است و شامل یک مجموعه سنسور 1B75 بر روی یک رادار  تلسکوپی برای طیف مادون قرمز و قابل مشاهده و همچنین چندین گیرنده لرزه ای و آکوستیک زمین به عنوان بخشی از مجموعه سنسور 1B76 نصب شده است.

این سامانه دارای دامنه موثر ارتباطی با سایر سامانه  های نظامی تا 40 کیلومتر است و قادر به فعالیت در  حالت کاملا اتوماتیک بدون هیچ اپراتوری است، یک سیستم می تواند یک بخش کامل از یک جبهه  را در برابر آتش دشمن پوشش دهد. علاوه بر این، قابلیت همگن شدن با سامانه های دیگر و تشخیص توپخانه خودی نیز در خود دارد،

شاید مایل به مطالعه بیشتر باشید :نفربر کشنده سبک زرهی MT-LB

 


منابع

https://en.topwar.ru/179311-penicillin-idet-v-vojska.html

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Penicillin_(counter-artillery_system)

روبیکای اخبار جبهه مقاومت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا