تکنولوژی نظامی

رآکتور اتمی A4W reactor

هر ناو هواپیمابر کلاس نیمیتز دارای دو دستگاه از این رآکتورها میباشد. هر کدام از این رآکتورها قدرتی معادل ۲۷۵ مگاوات ایجاد میکنند و با هر بار شارژ تا ۲۰ سال به طور مداوم میتوانند فعال باشند. به جز شارژ اولیه هر رآکتور را می توان حداکثر دو بار شارژ کرد. بیرون آوردن این رآکتور از داخل بدنه ناو هواپیمابر نیمیتز و شارژ کردن آن و سپس جاگذاری مجدد آن حدود سه سال زمان میبرد. یعنی هر ناو هواپیمابر کلاس نیمیتز پس از ۲۰ سال فعالیت ، به مدت ۳ سال به منظور سوختگیری مجدد و شارژ رآکتور زمینگیر میشود.

 

 

هر رآکتور تنها برای دو بار شارژ طراحی شده اند. از اینرو ناوهای کلاس نیمیتز میتوانند حداکثر ۶۰ سال با رآکتورهای اورجینال خود در خدمت باشند. مگر اینکه پس از اتمام عمر عملیاتی رآکتورها ، رآکتور جدیدی برای این ناوها طراحی شود.

حوضچه کشتی سازی نیوپورت نیوز در سواحل ویرجینیا قرار دارد. این حوضچه کشتی سازی بخشی از مجتمع کشتی سازی هانتینگتون اینگالس میباشد. این مجتمع کشتی سازی از بزرگترین مجتمع های کشتی سازی در جهان به شمار میرود. تمامی سوپرکریر های آمریکا در این مجتمع ساخته میشوند. همچنین برخی از زیردریایی های اتمی آمریکا نیز در این مجتمع ساخته میشوند. این مجتمع توان ساخت شناورهای بسیار سنگین و غول پیکر را دارد.

روبیکای اخبار جبهه مقاومت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا