تکنولوژی نظامی

تانک های مصری از ایران، ترکیه و اسرائیل پیشی می گیرند…مصر دارنده بزرگترین یگان زرهی منطقه در سال 2023

تانک تسلیحات کاربردی در نبردهای کلاسیک زمینی هستند و ارتش ها برای رهبری ماموریت های تهاجمی علیه نیروهای متخاصم به آنها تکیه می کنند و به عنوان سر پیکان ساختار پیشروی برای هر نیروی مهاجم در هنگام پیشروی در میدان های نبرد عمل می کنند.

ارتش های بزرگ در حال رقابت برای داشتن قدرتمندترین و پیشرفته ترین یگان های زرهی هستند، خواه این تانک ها تولید داخلی باشند یا از کشورهای دیگر خریداری شده باشند.

ارزشمندی هر تانک بر اساس چندین عامل ارزیابی می شود که مهمترین آنها عبارتند از:

  • قدرت آتش : این شامل کالیبر توپ اصلی، تعداد گلوله های آن و انواع دیگر سلاح هایی است که حمل می کند، خواه مسلسل یا موشک. یاسیستم دفاع فعال باشد.
  • بدنه و زره محافظ: توانایی در مقاومت در برابر آتش خصمانه، به ویژه موشک های ضد تانک را تعیین می کند.
  • تحرک و قوای پیشران: توانایی  در مانور یکی از ویژگی های مهم برای تعیین قدرت آن نسبت به تانک های دیگر است زیرا باعث می شود در هنگام رویارویی با تانک های دشمن سریعتر عمل کند.

در غرب آسیا، کشورهایی وجود دارند که دارای نیروی زرهی عظیمی هستند که بزرگترین آنها نیروی زرهی مصر است که بر اساس آمار وب سایت آمریکایی “Global Firepower” در سال جاری در زمره بزرگترین نیروهای زرهی جهان در سال 2023قرار می گیرد.

نیروی زرهی ارتش مصر در رتبه 5ام در میان 142 دارنده بزرگ تانک جهان قرار دارد.مصر بیش از 13 درصد از کل دارایی های 5 نیروی بزرگ تانک جهان را در اختیار دارد . گلوبال فایر پاور

تعداد تانک های ارتش مصر به 4 هزار و 664 اراده  می رسد که این کشور را در رتبه اول در منطقه پرتنش غرب آسیا قرار می دهد و بالاتر از ایران، سوریه ، ترکیه و اسرائیلی که رتبه 12 جهان را دارد. ایستاده

منبع، منبع


روبیکای اخبار جبهه مقاومت
متنی یکتانت

sara sherafat

دانشجوی مکتب مقاومت و ایثار علاقه مند به مسائل نظامی، طبیعت گردی، تحلیلگر مسائل سیاسی غرب آسیا
دکمه بازگشت به بالا