اخبارتکنولوژی نظامی

اتحادیه اروپا هیچ مدرکی دال بر تحویل موشک‌های ایران به روسیه ندارد

به گزارش مجله خبری مقاومت،یک مقام بلند پایه اتحادیه اروپا در جمع خبرنگاران گفت:ما فقط مدارکی داریم که نشان می دهد ایران به روسیه پهپاد فروخته است.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر ارسال موشک های بالستیک ایرانی به روسیه اعلام کرد:ما هیچ مدرکی دال بر ارسال موشک بالستیک توسط ایران به روسیه نداریم؛ما فقط مدارک و شواهد داریم که نشان می دهد به روسیه پهپاد ارسال کرده است.

تکذیب ادعاهای ارسال پهپاد از ایران به روسیه

پیش از این مقامات روسیه و ایران اظهارات مقامات غربی مبنی بر ارسال پهپاد از ایران به روسیه را تکذیب کردند؛سخنگوی کرملین در همین زمینه ضمن جعلی خواندن چنین اخباری،اطمینان داد که روسیه از پهپادهای ساخت خود استفاده می کند.

حسین امیرعبداللهیان وزیر امورخارجه ایران نیز در این باره اعلام کرد که پهپادهای فروخته شده ایران به ارسال مربوط به قبل از آغاز درگیری در اوکراین می باشد.

پیش از این آوریل هاینز مدیر اطلاعات ملی آمریکا در گفتگو با شبکه ان بی سی مدعی ارسال پهپادهای ایرانی به روسیه شد؛وی همچنین در این گفتگو مدعی ارسال برخی تجهیزات دیگر توسط ایران شده است.

در ادعایی دیگر سخنگوی وزارت خارجه اوکراین در مصاحبه با سی ان ان مدعی استفاده روسیه از سلاح ها و تجهیزات در جنگ با این کشور شد؛وی در این مصاحبه افزود که در واکنش به این اقدام،از آمریکا و غرب در خواست کرده است تا تحریم های خود علیه ایران را افزایش دهند.

چنین ادعاهایی توسط دیگر مقامات اروپایی و آمریکایی مطرح شده است؛ایران در واکنش ضمن رد تمام ادعاهای مطرح شده،اعلام کرد که آماده برگزاری نشست مشترک با حضور کارشناسان نظامی هر دو طرف جهت بررسی این ادعا می باشد.

سخنگوی نمایندگی ایران در سازمان ملل در این باره گفت:بدنبال ادعاهای مطرح شده مبنی بر استفاده از پهپادهای ایرانی توسط روسیه در جنگ با اوکراین،ایران آمادگی خود را برای برگزاری نشست مشترک جهت بررسی این موضوع اعلام کرده است؛تاکنون گام های مهمی در این زمینه برداشته شده و تا پایان تمام سوء تفاهمات ادامه خواهد یافت.

جهت مطالعه بیشتر به لینک های زیر مراجعه کنید:

روبیکای اخبار جبهه مقاومت
متنی یکتانت

HajEmmad

گریزتان نیست گریزتان نیست که در هر بیتی تفنگی است از کرانه ی نیل تا فرات…
دکمه بازگشت به بالا