گزارش و تحلیل

وال استریت ژورنال: مسکو تحریم ها را دور خواهد زد

روزنامه “وال استریت ژورنال” نوشت: عدم تمایل بسیاری از کشورها به اعمال تحریم ها علیه روسیه، مانند برخی کشورهای غربی، منجر به دودستگی در جهان می شود و ممکن است مسکو را قادر به دور زدن اقدامات محدودکننده کند.

به نوشته این روزنامه ، رهبران قدرت های غربی در تلاش برای ایجاد یک اتحاد جهانی برای منزوی ساختن روسیه هستند، اما در مقابل با مقاومت کشورهای بزرگ در حال توسعه مانند هند، برزیل و آفریقای جنوبی مواجه می شوند.

این روزنامه خاطرنشان کرد که این تقسیم‌بندی فرصت‌هایی را برای روسیه فراهم می‌کند تا تحریم‌های غرب را دور بزند و بنابراین بسیاری می‌گویند که مسکو مورد حمایت اکثر جهان قرار گرفته است.

این روزنامه همچنین خاطرنشان کرد که عربستان سعودی به عنوان شریک استراتژیک دیرینه آمریکا از محکومیت مسکو خودداری کرد و به درخواست واشنگتن برای افزایش تولید نفت به منظور محدود کردن افزایش قیمت ها توجهی نکرد.

به نوشته این روزنامه، کارشناسان معتقدند چین، روسیه را متحدی در مقابل آمریکا و متحدان غربی اش می داند. برخی کشورها به دنبال تخریب نظم جهانی به رهبری ایالات متحده و کنترل منطقه خود توسط پکن و مسکو هستند.

نوشته های مشابه

در گزارش این روزنامه همچنین اشاره شده است که حمله آمریکا به عراق در سال ۲۰۰۳ باعث شد در برخی کشورها این دیدگاه مطرح شود که کاخ سفید مسئول نقض حاکمیت برخی کشورها است.

روبیکای اخبار جبهه مقاومت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا