گزارش و تحلیل

عملیات نظامی در اوکراین به لحظه ای سونوشت ساز و تعیین کننده رسیده است

خبرگزاری بلومبرگ در گزارشی عنوان کرد عملیات نظامی برای اوکراین در ماه های آینده به لحظه ای سرنوشت ساز،خطرناک و ناامید کننده خواهد رسید.

بلومبرگ می نویسد ماه های آینده برای اوکراین بسیار غم انگیز خواهد بود. آمریکا سرعت خود را برای تولید گلوله های توپخانه افزایش داده است.

اما همچنان میزان تولید گلوله توپخانه توسط نیروهای مسلح روسیه دو الی سه برابر آمریکا می باشد. از طرفی سیستم های پدافند هوایی اوکراین نیز با کمبود مواجه هستند.

از همه مهم تر کشور نیروهای مسلح اوکراین کمبود نیرو انسانی دارند. کمبودی که مانع از بسیج نیروهای تازه نفس اوکراینی جهت ادامه عملیات نظامی و استراحت نیروهای درگیر جنگ می شود.

با توجه به این مشکلات انتظار می رود نیروهای اوکراینی مناطق بیشتری در جبهه های جنگ را از دست بدهند. وزیر دفاع اوکراین در اوایل این هفته به تلفات ۵۰۰هزار نفری این کشور از آغاز جنگ اذعان کرد.

وی همچنین اعتراف کرد که نیروهای روسیه در تمام محورها نسبت به نیروهای اوکراینی ابتکار عمل بیشتری دارند. بنابر اعلام سرئگی شویگو نیروهای مسلح روسیه در تمام جبهه ها در حال پیشروی هستند.

اقدامات اوکراین و حامیانش جهت جبران کمبودها در میدان نبرد

آمریکا جهت جبران کمبود تجهیزات و تسلیحات نظامی اوکراین در جبهه های جنگ کمک های جدیدی به ارزش ۶۰.۸۴ میلیارد دلار برای اوکراین در نظر گرفت.

وزیر خارجه اوکراین نیز در مصاحبه اخیر خود با گاردین اعلام کرد احتمالا چند کشور اروپایی ۷ سامانه پاتریوت به این کشور منتقل کنند. از طرفی آمریکا هم یک سامانه دیگر در اختیار این کشور قرار خواهد داد.

در زمینه کمبود نیرو انسانی نیز اوکراین اخیرا ارائه خدمات کنسولی برای شهروندان خارج از کشور را لغو کرد. مقامات اوکراینی با انجام این اقدام امیدوارند شهروندان اوکراینی از جمله مردان واجد شرایط برای جنگ به این کشور بازگردند.

طبق گزارشی که اخیرا توسط بی بی سی منتشر شد از آغاز جنگ تاکنون ۲۰۰۰۰ مرد اوکراینی خاک این کشور را به صورت غیرقانونی ترک کردند.

همچنین طبق آمار منتشر شده بیش از یک میلیون مرد واجد شرایط برای جنگ نیز خارج از مرزهای این کشور زندگی می کنند.

روبیکای اخبار جبهه مقاومت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا