گزارش و تحلیل

حمله به پایگاه های آمریکا؛شکستی تحقیرآمیز در انتظار اشغالگران آمریکایی در سوریه است

به گزارش مجله خبری مقاومت،عبدالباری عطوان سردبیر رأی اليوم در مقاله ای پایان کار اشغالگران آمریکایی در سوریه را مورد بررسی قرار داد.

عبدالباری عطوان سردبیر رأی اليوم در مقاله ای نوشت:به نظر می رسد روزهای حضور اشغالگران آمریکایی در سوریه به پایان خود نزدیک می شود.

با توجه به حملات موشکی و پهپادی به پایگاه آمریکایی ها در این منطقه ی سرشار از نفت،گندم و غلات،شکستی تحقیرآمیز در انتظار آنها است.

باتوجه به آمار رسمی در اثر حملات نیروهای نزدیک به محور مقاومت 1 نفر جان خود را از دست داد و 5 نفر دیگر زخمی ‌شدند.البته بعید نیست که اشغالگران آمریکایی آمار دقیق تلفات خود را مخفی کردند.

خطر اصلی در اینجا شهادت 19 رزمنده مقاومت در اثر حمله هوایی آمریکا نیست.ورود موشک های مقاومت به پایگاه های اشغالگران آمریکایی و بی ثبات کردن امنیت 900 نیروی اشغالگر در سوریه خطر اصلی برای آنها است.

سامانه های بسیار پیشرفته اشغالگران آمریکایی در سوریه در مقابله با پهپادهای ساخت ایران ناکام ماندند.همین امر باعث ترس و وحشت در صفوف نیروهای اشغالگر و اربابان آنها در کاخ سفید خواهد شد.

باتوجه به درگیری های دو روز گذشته به نظر می رسد نیروهای محور مقاومت در حملات خود علیه اشغالگران آمریکایی تغییرات اساسی ایجاد کردند.

اولویت تهران و دمشق نیز تغییر کرده است.خروج نیروهای اشغالگر از خاک سوریه،متلاشی کردن نیروهای دموکراتیک سوریه و بازگشت مناطق شمال شرق سوریه به حاکمیت از جمله اولویت ها است.

زمانیکه جو بایدن در کنفرانس مطبوعاتی با جاستین ترودو در کانادا اعلام کرد که آمریکا به دنبال درگیری با ایران نیست،اولین ثمره حملات مقاومت می باشد.

عقب نشینی آمریکایی ها ثمره واکنش ناگهانی و سنجیده نیروهای مقاومت جهت اجبار آنها به ترک سوریه است.بایدن در کانادا اعلام کرد که از شهروندان خود در سوریه محافظت می کند.

اما هیچ شهروند آمریکایی در سوریه وجود ندارد.

پیام حملات مقاومت به پایگاه اشغالگران آمریکایی در سوریه

این آمریکا است که با سرقت نفت و گندم سوریه،برای شهروندان سوری خطر آفرینی می کند.

شاید اولین بار است که رئیس جمهور آمریکا تهدید خود علیه ایران را تکذیب می کند اما در پشت سر با رژیم صهیونیستی مانوری جهت حمله به ایران ترتیب می دهد.

حمله پهپادی و عبور آنها از سامانه های بسیار پیشرفته اشغالگران آمریکایی در سوریه دو پیام برای آنها دارد.

پیام اول خطاب به آمریکایی ها است.پایگاه های آمریکا در کل منطقه خلیج فارس اهدافی آسان و مشروع برای ایران می باشد.

پیام دوم نیز خطاب به رژیم صهیونیستی است.در صورت ادامه حملات خود به خاک سوریه،پاسخی محکم از سوی نیروهای مقاومت دریافت خواهند کرد.

جو بایدن و مشاورانش پیام ایران را دریافت کردند و به همین دلیل وی در کانادا اعلام کرد که خواهان درگیری با ایران نیست.

احتمالا در چند روز آینده دزدی نفتی آمریکا در سوریه متوقف شود و کمک های ایران به سوریه و لبنان از طریق عراق از سر گرفته خواهد شد.

و سناریوی حقارت آمیز آمریکا در افغانستان در سوریه نیز تکرار خواهد شد.

جهت مطالعه بیشتر به لینک زیر مراجعه کنید:

زمان خروج نیروهای آمریکایی از سوریه فرا رسیده است

روبیکای اخبار جبهه مقاومت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا