گزارش و تحلیل

سفر بلینکن به فلسطین اشغالی در بحبوحه ی بحران های داخلی رژیم صهیونیستی

به گزارش مجله خبری مقاومت،سفر بلینکن به فلسطین اشغالی در حالی انجام گرفت که کابینه نتانیاهو با چالش های بسیار جدی روبه رو است.

سی ان ان در گزارشی نوشت:پیش از این دلیل اصلی سفر بلینکن به فلسطین اشغالی،کابینه جدید رژیم صهیونیستی عنوان می شد.اما با توجه به تشدید تنش های اخیر در سرزمین های اشغالی،سفر بلینکن فوریت بیشتری پیدا کرد.

طبق اعلام رسانه های فلسطینی و عبری زبان،دو طرف در طول روزهای گذشته متحمل تلفات بسیاری شدند.رسانه های فلسطینی اعلام کردند که در اثر یورش پنجشنبه گذشته نیروهای رژیم صهیونیستی به جنین ۱۱ فلسطینی به شهادت رسیدند.

رسانه های فلسطینی افزودند که میزان شهدای هفته گذشته در طول ۲ سال گذشته بی سابقه بود.بعد از آن نیز اعلام شد که تشکیلات خودگردان همکاری های خود با رژیم صهیونیستی را قطع می کند.

همچنین در پی چند عملیات موفقیت آمیز نیروهای مقاومت فلسطینی در سرزمین های اشغالی،چندین صهیونیست به هلاکت رسیدند.

مقامات رژیم صهیونیستی این تلفات را در طول چندین سال گذشته بی سابقه خواندند.این در حالی است که کابینه جدید نتانیاهو چالش تنش های بسیار زیادی ایجاد کرد.

جهت مطالعه بیشتر به لینک زیر مراجعه کنید:

همان طور که اعلام شد دلیل اصلی سفر بلینکن به فلسطین اشغالی،کابینه جدید رژیم صهیونیستی بود.کابینه ای که به عنوان راست افراطی ترین کابینه این رژیم محسوب می شود.

حال سفر بلینکن به سرزمین های اشغالی با چالش امنیتی نیز روبه رو است.

ابعاد امنیتی سفر بلینکن به فلسطین اشغالی

پیش بینی می شود با توجه به مسائل اخیر،اولویت بلینکن برقراری ارتباط تشکیلات خودگردان با کابینه نتانیاهو باشد.ارتباطی که پس از یورش نیروهای رژیم صهیونیستی به جنین قطع شد.

مقامات آمریکایی نیز پس از قطع ارتباط امنیتی تشکیلات خودگردان و رژیم صهیونیستی از این اقدام ابراز نگرانی کردند زیرا این ارتباط شامل افشای اطلاعات نیروهای مقاومت فلسطین و جلوگیری از هرگونه عملیات آنها می شود.

حال با وجود قطع ارتباط امنیتی دو طرف،امنیتی داخلی رژیم صهیونیستی با بحران رو به رو است.در مقابل تشکیلات خودگردان با ارتباط امنیتی خود تحقیر می شود.

این در حالی است که رژیم صهیونیستی امیدوار است بلینکن محمود عباس را جهت همکاری های امنیتی تحت فشار قرار دهد.

کابینه نتانیاهو؛دلیل دیگر سفر بلینکن به فلسطین اشغالی

از طرفی سفر بلینکن به فلسطین اشغالی در رابطه با کابینه جدید نتانیاهو نیز می باشد.کابینه ای که متشکل از اعضای راست افراطی است.

حال با وجود عملیات های اخیر مقاومت فلسطین در روزهای گذشته،بلینکن با دو مشکل روبه رو است.مشکل اول اصلاحات قضایی کابینه جدید نتانیاهو می باشد.

اصلاحاتی که از همان ابتدای آغاز به کار کابینه جدید باعث تنش های بسیاری شد.این اصلاحات برای دیوان عالی رژیم صهیونیستی محدودیت ایجاد می کند.

این تنش ها پس از رد صلاحیت آریه دری جهت انتصاب در کابینه نتانیاهو،چندبرابر شد.از طرفی سرزمین های اشغالی طی چند هفته گذشته شاهد تظاهرات گسترده ای در ‌شهرهای مختلف علیه کابینه نتانیاهو بود.

با وجود اینکه در هفته های ابتدایی فقط مخالفان سیاسی به خیابان ها می آمدند در آخرین تظاهرات برخی اقشار مخالف دیگر نیز به تظاهرات علیه کابینه پیوستند.

جهت مطالعه بیشتر به لینک زیر مراجعه کنید:

با تمام مشکلات کابینه نتانیاهو،چالش جدیدی برای بلینکن پدید آمد.اعضای کابینه نتانیاهو پس از عملیات های اخیر مقاومت فلسطین خواستار انحلال تشکیلات خودگردان شدند.

برخی اعضای دیگر نیز خواستار اعدام عاملان شدند.کابینه نتانیاهو همچنین طرح هایی برای تخریب خانه های عاملان این عملیات ها تصویب کردند.

به اعتقاد منتقدان کابینه نتانیاهو این طرح ها و اقدامات فقط تنش ها در سرزمین های اشغالی را افزایش می دهد.

میلشتاین سرهنگ باز نشسته ارتش رژیم صهیونیستی در این رابطه گفت:بلینکن باید بر نتانیاهو جهت مقابله با کابینه افراطی خود فشار بیاورد.

وی افزود:فشار اقتصادی بر تشکیلات خودگردان باعث تضعیف ثبات آن می‌شود و برای رژیم صهیونیستی خوب نیست.رژیم صهیونیستی از وجود تشکیلات خودگردان سود بیشتری می برد.

با وجود سفر بلینکن به فلسطین اشغالی،مقامات رژیم صهیونیستی از حل تنش ها و چالش ها امیداروار نیستند.حال باید دید سفر بلینکن چقدر می تواند در حل مسائل داخلی رژیم صهیونیستی تأثیر گذار باشد.

روبیکای اخبار جبهه مقاومت
متنی یکتانت

HajEmmad

گریزتان نیست گریزتان نیست که در هر بیتی تفنگی است از کرانه ی نیل تا فرات…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا