گزارش و تحلیل

ترجمه ای از صحبت های یک کارشناس نفتی روسیه /و حضور جدی روسیه در بازار نفت ایران

 

روسیه برای توسعه میادین عظیم نفتی در ایران کارت سفید دریافت کرد, شرکت های روسی به سرعت در حال گسترش حضور خود در بخش نفت ایران هستند، Oilprice.com می نویسد:

«روس‌ها پس از اینکه تقریباً همه چیز خود را در سال ۲۰۱۸ به دلیل تحریم‌های آمریکا علیه تهران از دست دادند، بازگشتند. سپس پشت چین پنهان شدند. اکنون در خط مقدم هستند. برای روسیه، طب طلا در ایران شروع شده است.»

تحریم های آمریکا دیگر کسی را نمی ترساند:

صحبت از ذخایر غول پیکر «آزادگان شمالی» و «آزادگان جنوبی» است. آنها حاوی ۳۲ میلیارد بشکه نفت با هزینه تولید ۱ تا ۲ دلار در هر بشکه هستند. این بازی قطعا ارزش شمع را دارد.

هر دو میدان در مجاورت عراق هستند. تشخیص نفت «تحریمی» آنها از نفت عراق تقریباً غیرممکن است، به این معنی که می توان آن را (از طریق عراق) به هر کسی فروخت: «حتی اگر یک آمریکایی را روی هر دکل حفاری بگذارند، نمی توانند تعیین کنند که کجا نفت از آن می آید.”

این پروژه در تصرف شرکت مهندسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی خاتم الانبیاء است. Oilprice.com اشاره می کند که نشانه ای مطمئن از اینکه تهران هیچ چشم اندازی برای توافق هسته ای با غرب نمی بیند.

بنابراین همکاری با تهران به مسکو نه تنها پهپاد برای جبهه، بلکه بودجه میلیاردی نیز وعده می دهد.در مورد تحریم ها… همانطور که جواد ظریف وزیر امور خارجه سابق ایران زمانی گفته بود:

اگر هنری در دنیا وجود داشته باشد که ما ایرانی ها در آن سرآمد باشیم (و بتوانیم با پرداخت هزینه تدریس کنیم)، آن هنر تحریم گریزی است.

روبیکای اخبار جبهه مقاومت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا