گزارش و تحلیل

تحریم غیر علنی کابینه نتانیاهو‌؛آمریکایی ها با اسموتریچ و بن گویر دیدار نمی کنند

به گزارش مجله خبری مقاومت،سناتورهای آمریکایی که این هفته قصد سفر به اسرائیل را دارند اعلام کردند که با مسئولان حزب راست افراطی در کابینه نتانیاهو دیدار نخواهند کرد.

تایمز اسرائیل به نقل از یک مقام رژیم صهیونیستی گفت:سناتورهای آمریکایی اعلام کردند که با هیچ یک از اعضای کابینه نتانیاهو که از حزب تندروی راست افراطی باشند،دیدار نخواهند کرد.

رسانه عبری زبان افزود:این درخواست توسط سناتور دموکرات جکی روزن و سناتور جمهوری خواه جیمز لنکفورد که این هفته به سرزمین های اشغالی سفرمی کنند،ارائه شده است.

براساس اعلام تایمز اسرائیل،دولت آمریکا تاکنون چنین تحریم هایی را به صورت علنی علیه کابینه نتانیاهو اعلام نکرده است؛این در حالی است که آنتونی بلینکن وزیر خارجه آمریکا در مورد کابینه نتانیاهو اعلام کرده که آن را با سیاست هایش ارزیابی می کند نه با شخصیت هایش.

دیگر مقامات آمریکا از جمله سفیر این کشور در سرزمین های اشغالی اعلام کردند که فقط با نتانیاهو دیدار و گفتگو خواهند کرد و او را مسئول اعمال شرکای راست افراطی خود خواهند دانست.

حزب دموکرات آمریکا نیز با حضور راست گرایان افراطی در کابینه نتانیاهو چندان راحت نیستند؛با توجه به اینکه درخواست عدم دیدار با اعضای راست افراطی در کابینه نتانیاهو توسط یک سناتور دموکرات ارائه شده است،نشان‌دهنده ی ناآرامی ها و نارضایتی های موجود در واشنگتن در مورد کابینه نتانیاهو می باشد.

اسموتریچ که به عنوان مسئول دارایی و همچنین مسئول سیاست های رژیم صهیونیستی در کرانه باختری است مدت هاست که از الحاق بخش های بزرگی از کرانه باختری به سرزمین های اشغالی بدون هیچ حقوق و مزایای خاصی حمایت می کند.

بن گویر نیز که به عنوان مسئول امنیت ملی در کابینه نتانیاهو حضور دارد، بسیاری از دیدگاه های اسموتریچ را دارا می باشد؛وی همچنین یکی از شاگردان خاخام نژادپرست مایر کاهانه است.

دفتر بن گویر و اسموتریچ نیز در واکنش به این درخواست بیانیه های جداگانه ای صادر کردند؛دفتر اسموتریچ اعلام کرد که وی فعلا وقت ملاقات با مقامات آمریکایی را ندارد و در حال حاضر مشغول تهیه بودجه سال آینده می باشد.

دفتر بن گویر نیز با خودداری از رد یا تأیید این درخواست اعلام کرد که انتشار چنین مطالبی در رسانه ها فقط جنبه سیاسی دارد.

هیئت آمریکایی قرار است در این سفر با نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی،رئیس و اعضای کنست دیدار کنند.

پیش از این نتانیاهو در توئیتی از دیدار با لابی های طرفدار رژیم صهیونیستی در سرزمین های اشغالی خبر داد و اعلام کرد که از انجام دادن هیچ اقدامی علیه ایران دریغ نخواهد کرد.

روبیکای اخبار جبهه مقاومت
دکمه بازگشت به بالا