گزارش و تحلیل

“اصلاحات قضایی”کلید واژه ای برای فروپاشی داخلی رژیم صهیونیستی

به گزارش مجله خبری مقاومت،اصلاحات قضایی کابینه نتانیاهو در ظاهر یک طرح ساده است.اما به نظر می رسد به کلید واژه ای جهت فروپاشی داخلی رژیم صهیونیستی تبدیل شد.

از همان آغاز به کار کابینه جدید نتانیاهو در سرزمین های اشغالی،موج اعتراضات،انتقادات و استعفای مقامات در سرزمین های اشغالی ایجاد شد.

با وجود حضور اعضای حزب شاس در این کابینه،منتقدان از اعمال افراطی این کابینه و تأثیر منفی آن بر فضای سیاسی و امنیتی سرزمین های اشغالی سخن می گفتند.

با گذشت زمان،به نظر می رسد تمام سخنان منتقدان در حال وقوع است.تصمیمات افراطی و بعضا بدون ملاحظه باعث ایجاد هرج و مرج در فضای داخلی رژیم صهیونیستی شد.

پس از جلوگیری دیوان عالی رژیم صهیونیستی از انتصاب آریه دری در کابینه نتانیاهو،اعضای کابینه مواضع بسیار زیادی علیه دیوان عالی این رژیم گرفتند.

همین امر باعث بیان اظهار نظرهای بسیار زیادی در مورد آینده کابینه نتانیاهو و فضای داخلی سرزمین های اشغالی شد.پس از آن تصمیم مسئول امور داخلی رژیم صهیونیستی جهت شهرک سازی جنجال آفرین شد.

تصمیمی که در ابتدا باعث قطع همکاری های امنیتی تشکیلات خودگردان با کابینه شد.از طرفی گروه های مقاومت فلسطین نیز از پاسخ به این تصمیم خبر دادند.

همین تصمیم عجولانه عضو کابینه نتانیاهو باعث انجام چندین عملیات مقاومت در همین مدت زمان شد.در آخر نیز کابینه نتانیاهو مجبور به عقب نشینی از این تصمیم شد.

شکاف های امنیتی موجود در بحبوحه تظاهرات و اعتراضات به کابینه نتانیاهو،فرصتی برای انجام عملیات های مقاومت فلسطین به وجود آورد.

اصلاحات قضایی اما طرحی است که از همان ابتدا در تمام فراز و نشیب های کابینه نتانیاهو به گوش می رسد.طرحی که اکنون به کلید واژه ای جهت فروپاشی داخلی رژیم صهیونیستی تبدیل شده است.

اصلاحات قضایی کابینه نتانیاهو ،اعتراضات و اعتصابات

ایجادموج بسیار زیادی از اعتراضات،اعتصابات،انتقادات و استعفای مقامات رژیم صهیونیستی از نتایج این طرح می باشد.طرحی که باعث برپایی اعتراضاتی بی سابقه در سرزمین های اشغالی است.

مخالفان سیاسی و اجتماعی این طرح از آغاز کابینه نتانیاهو آخر هر هفته به خیابان ها می آیند و رکورد حضور هر هفته شکسته می شود.البته اخیرا این اعتراضات هرروز در مناطق مختلف سرزمین های اشغالی در حال برگزاری است.

این اعتراضات حتی به ارتش رژیم صهیونیستی و سیستم امنیتی این رژیم نیز نفوذ کرده است.تاجایی که با فاش شدن گزارشی توسط رسانه های رژیم صهیونیستی،مقامات موساد نیز به این اعتراضات پیوستند.

اعتصاب خلبانان نیروی هوایی و الحاق بعضی نیروهای ارتش به معترضان نیز از دیگر نتایج اصلاحات قضایی کابینه نتانیاهو می باشد.

نکته بسیار جالب در اینجا اصرار بسیار زیاد نتانیاهو در اجرای این طرح می باشد.تاجایی که وی اخیرا وزیر جنگ این رژیم را به دلیل مخالفت با این طرح برکنار کرد.

گالانت به نتانیاهو اعلام کرد که اصلاحات قضایی باعث شکاف داخلی و تهدید امنیت رژیم صهیونیستی است.اما نتانیاهو با رد این ادعا او را برکنار کرد.

در گزارشی که توسط تایمز اسرائیل منتشر شد برکناری گالانت باعث افزایش خشم عمومی علیه نتانیاهو به شمار می رود.در گزارشی دیگر نیز این اقدام،سرعت فروپاشی کابینه نتانیاهو را شتاب می دهد.

به نظر می رسد که تصمیم عجولانه نتانیاهو در برکناری گالانت وزیر جنگ خود اشتباه است.او به جای بررسی هشدارهای وی،او را برکنار کرد.

چالش جدید

تصمیم اشتباهی که باعث ایجاد موج گسترده ای از اعتصابات در سرزمین های اشغالی شده است.کارکنان فرودگاه بن گورین،بخش پزشکی،مقامات محلی و دانشگاه ها از جمله بخش هایی هستند که به اعتصابات پیوستند.

با توجه به اعتصابات،به نظر می رسد بیشتر بخش های سرزمین های اشغالی فلج می شود.حال پس از تمام مشکلات رسانه های رژیم صهیونیستی اعلام کردند که احتمالا نتانیاهو توقف طرح اصلاحات قضایی را اعلام کند.

همین امر باعث ایجاد چالشی جدید برای نتانیاهو شد.زیرا بن گویر مسئول امنیت ملی رژیم صهیونیستی اعلام کرد که در صورت توقف طرح اصلاحات قضایی،از کابینه نتانیاهو استعفا می دهد.

از طرفی حامیان راست افراطی در بیانیه هایی به هواداران درخواست تجمع دادند.آنها اعلام کردند که استفاده از اسلحه،چاقو،ماشین و… علیه مخالفان اصلاحات قضایی حلال است.

به نظر می رسد وجود یا عدم وجود اصلاحات قضایی به یک مسیر ختم می شود.فروپاشی داخلی رژیم صهیونیستی.

جهت مطالعه بیشتر به لینک زیر مراجعه کنید:

آغاز جنگ میان کابینه نتانیاهو و قوه قضائیه رژیم صهیونیستی

روبیکای اخبار جبهه مقاومت
متنی یکتانت

HajEmmad

گریزتان نیست گریزتان نیست که در هر بیتی تفنگی است از کرانه ی نیل تا فرات…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا