اخبارگزارش و تحلیل

آغاز جنگ میان کابینه نتانیاهو و قوه قضائیه رژیم صهیونیستی

به گزارش مجله خبری مقاومت،رسانه های عبری روز چهارشنبه از مخالفت دیوان عالی رژیم صهیونیستی با انتصاب آریه دری در کابینه نتانیاهو خبر دادند.

به گفته رسانه های عبری،پس از این اقدام تنش و درگیری های لفظی زیادی بین اعضای کابینه و قوه قضائیه رژیم صهیونیستی در گرفته است.

براساس اعلام این رسانه ها،دری رهبر حزب شاس یک جنایتکار مالی می باشد؛وی در سال 1999 به اتهام دریافت رشوه به حبس محکوم شده است.

بعد از آن وی به اتهام کلاهبرداری مالیاتی طبق توافقنامه ای متعهد شد تا از سیاست خود را بازنشسته کند.

به گزارش رسانه های عبری،رئیس دادگاه انتصاب آریه دری در کابینه نتانیاهو را غیر منطقی دانسته و اعلام کرد انتخاب وی توسط نتانیاهو در تضاد با اصول اساسی می باشد.

با وجود تمام اتهامات وارده به دری و قابل پیش بینی بودن این حکم،پس از مخالفت با انتصاب دری در کابینه نتانیاهو،درگیری میان اعضای کابینه از جمله اعضای راست افراطی با قوه قضاییه رژیم صهیونیستی به اوج خود رسیده است.

نتانیاهو در واکنش به این حکم ضمن حضور در منزل دری،همبستگی خود با وی را اعلام کرد؛البته رسانه های عبری اعلام کردند که نتانیاهو چاره ای جز قبول حکم دیوان عالی ندارد.

به گفته این رسانه ها،نتانیاهو خود دارای سه پرونده فساد می باشد اما با این حال به عنوان نخست وزیر انتخاب شده است.

این در حالی است که اعضای کابینه نتانیاهو متعهد شدند تا راهی برای رسیدن دری به قدرت پیدا کنند؛در همین رابطه یاریو لوین مسئول دادگستری کابینه نتانیاهو اعلام کرد که از تمام اختیارات خود در جهت جبران بی عدالتی که در حق آریه دری و دموکراسی در رژیم صهیونیستی شده است،استفاده خواهد کرد.

لوین پیشنهادات زیادی مبنی بر جلوگیری از مداخله دیوان عالی بر امور کابینه ارائه داده است؛یکی از طرح هایی که در ساعات گذشته و پس از صدور حکم علیه دری مطرح شده است،محروم کردن قضات قوه قضائیه رژیم صهیونیستی از مداخله و اقدام علیه کابینه و کنست می باشد.

به موجب این طرح قضات قوه قضائیه رژیم صهیونیستی از اختیارات خود درمورد نظارت بر اعضای کنست و کابینه منع خواهند شد.

رسانه های عبری از این طرح به عنوان آغازگر جنگ میان کابینه و قوه قضائیه رژیم صهیونیستی یاد می کنند.

طرح دیگری که توسط کابینه نتانیاهو مورد بررسی قرار گرفته است،انتصاب دری به عنوان نخست وزیر جایگزین نتانیاهو می باشد؛طرحی که اخیرا توسط نفتالی بنت در کابینه لاپید انجام شده است.

با توجه به سوء سابقه نتانیاهو به عنوان نخست وزیر جدید رژیم صهیونیستی،به نظر می رسد که دری نیز با وجود سوء سابقه می تواند در آینده به قدرت برسد.

به صورت کلی با صدور حکم دیوان عالی،درگیری میان ائتلاف نتانیاهو و قوه قضائیه رژیم صهیونیستی شدت گرفته است؛آریه دری نیز در واکنش به این حکم اعلام کرده وی به طور ناعادلانه از رسیدن به قدرت منع شده است.

روبیکای اخبار جبهه مقاومت
متنی یکتانت

HajEmmad

گریزتان نیست گریزتان نیست که در هر بیتی تفنگی است از کرانه ی نیل تا فرات…
دکمه بازگشت به بالا